اجتماعی

ارسال تجهیزات کمک آموزشی سیار برای مدارس روستایی و عشایری کرمانشاه

تجهیزات کمک آموزشی سیار ویژه مدارس روستایی و عشایری امروز برای نخستین بار به مناطق مختلف استان کرمانشاه ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری ماندگار نیوز از کرمانشاه، طرح تجهیزات آموزشی سیار برای نخستین بار با رویکرد بهره‌وری، محرومیت‌زدایی و عدالت محوری با راهبرد ایرانی اسلامی امانت و امانت‌داری ویژه مدارس روستایی و عشایری در کرمانشاه اجرا شد.

در این طرح 75 کیت آموزشی در 24 منطقه و در چهار حوزه آموزشی شامل فارسی، ریاضی، علوم تجربی و جغرافیا برای دانش‌آموزان مناطق روستایی و عشایری استان ارسال شد.

سلمان محمدی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به اینکه رویکرد ما در آموزش، تربیت براساس مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است اظهار داشت: برای موفقیت در این رویکرد موضوعی به نام عدالت آموزشی مطرح است و در این راستا قرارگاهی با عنوان عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر ایجاد شده است.

وی گفت: براساس مفاد این قرارگاه مقرر شد برای مدارس روستایی و عشایری کیت‌های آموزشی سیار که شامل کالاهای ریاضی، علوم تجربی، فارسی و جغرافیا است، در اختیار این دانش‌آموزان قرار گیرد.

محمدی با بیان اینکه 130 راهبر در این زمینه وجود دارد افزود: کیت‌ها توسط این راهبران به مدارس مورد نظر تحویل می‌شوند و 75 معلم این بسته‌ها را در کلاس‌ها استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تلاش ما این است که تمام دانش‌آموزان عشایر و مناطق محروم بتوانند از حداقل امکانات برخوردار شوند افزود: 46 هزار دانش‌آموز زیر پوشش این طرح هستند و از مزایای کیت‌های آموزشی بهره‌مند می‌‌شوند.

نظری مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه برای تهیه این کیت‌های آموزشی یک میلیارد و 550 میلیون تومان هزینه شده است اظهار داشت: از اعتبارات 1401 حدود 45 میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و کلاسی خریداری شده که تعدادی تحویل و تعدادی نیز در حال تحویل است.

وی عنوان کرد: 10 میلیارد تومان دیگر نیز از اعتباراتی هنرستانی در حال خرید است که تحویل آموزش و پرورش می شود و در مجموع در سال 1401 حدود 5ف میلیارد تومان در زمینه تجهیزات مدارس تهیه شده و این روند با افزایش 20 درصدی در سال 1402 ادامه خواهد داشت.

نظری گفت: هم‌اکنون 2100 مدرسه روستایی و 400 مدرسه عشایری در استان فعال است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!