آسیب های اجتماعی

شناسایی ۲۴۷ نفر از متخلفان فضای مجازی در حوزه عفاف و حجاب در کرمانشاه

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه

سرهنگ علی عباسی کسانی در گفت‌وگو با خبرنگار کرمانشاه، اظهار داشت: پلیس فتا کرمانشاه به‌ منظور مقابله با بی‌عفتی و هنجارشکنی و بنا به درخواست‌های مکرر خانواده‌ها و مطالبات مردمی، پایش فضای مجازی را با جدیت در دستور کار دارد.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا به‌صورت مستمر نسبت به رصد شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی همچنین سایت‌ها و وبلاگ‌ها اقدام می‌کنند، که در این زمینه 247 نفر از فعالان فضای مجازی که در حوزه‌های مختلف از جمله آتلیه و آرایشگاه‌ها اقدام به انتشار تصاویر نامناسب می‌کردند، شناسایی شدند.

کسانی عنوان کرد: البته بسیاری از این افراد به دلیل ناآگاهی دست به این اقدام زده بودند، که با تذکر تلفنی محتوای نامناسب را حذف کردند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه افزود: اخیرا نیز در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان این پلیس، دو مربی باشگاه‌های ورزشی بانوان که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی کارآموزان جوان و نوجوان خود می‌کردند شناسایی و به‌منظور پیگیری‌های بعدی به این پلیس احضار شدند.

وی با بیان اینکه عده‌ای از فعالان فضای مجازی برای کسب شهرت، درآمد و افزایش دنبال کنندگان خود حریم خصوص مراجعین خود را زیر پا می‌گذارند، گفت: لازم است شهروندان بیش از پیش مراقب چنین رفتارهایی باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و هنجار شکنی ، موضوع را به پلیس گزارش کنند.

کسانی بیان کرد: چنانچه شهروندان مورد خاص یا مشکلی را مشاهده کردند می‌توانند به صورت 24 ساعته از طریق شماره 096380 با همکاران ما در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!