اخبار کرمانشاه

ممنوعیت درج تصویر بانوان بی‌حجاب بر روی سنگ قبر

مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری کرمانشاه پیرو درج تصویر بی‌حجاب بر روی سنگ قبر یک خانم متوفی در آرامستان کرمانشاه و انتشار آن در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد .

مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری کرمانشاه پیرو درج تصویر بی‌حجاب برروی سنگ قبر یک خانم متوفی در آرامستان کرمانشاه و انتشار آن در فضای مجازی اعلام کرد؛ از خانواده‌های متوفی هنگام دریافت مجوز تدفین، تعهدنامه‌عدم درج تصاویر بانوان را اخذ می‌کنیم که متأسفانه این خانواده رعایت نکرده و درخواست شده هرچه سریع‌تر نسبت به تعویض آن اقدام شود.

پیرو درج تصویر بی‌حجاب بر روی سنگ قبر یک خانم متوفی در آرامستان کرمانشاه و انتشار آن در فضای مجازی، مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری کرمانشاه جوابیه‌ای را صادر کرد.

متن جوابیه بدین شرح است:

به اطلاع همشهریان عزیز و اصحاب محترم رسانه می‌رساند که سازمان آرامستان‌های شهرداری کلانشهر کرمانشاه، بنابر دستورالعمل‌های کشوری و شهرداری، از خانواده‌های متوفی هنگام دریافت مجوز تدفین، تعهدنامه عدم درج تصاویر بانوان را اخذ می‌کند و خانواده مرحومه «ه ش» نیز هنگام دریافت مجوز تدفین، تعهدنامه را امضا کرده‌اند، اما متأسفانه چندماه پس از تدفین و در خارج از ساعت اداری و اعلام شده و همچنین به دور از چشم نگهبانان اقدام به نصب تصویر این مرحومه برروی سنگ قبر می‌کنند.

نیرو‌های بازرسی سازمان آرامستان پس از رویت این موضوع، مراتب را به اطلاع رییس سازمان رسانده و نیرو‌های خدماتی نیز بنابر دستور ایشان و با حفظ احترام و شانیت این مرحومه، نسبت به پوشاندن تصویر اقدام می‌کنند و اداره حقوقی سازمان آرامستان نیز در تماس تلفنی با خانواده این مرحومه، مراتب اخطار سازمان آرامستان‌ها را اعلام و درخواست می‌شود هرچه سریع‌تر نسبت به تعویض آن اقدام شود که متأسفانه علی‌رغم تماس‌های مکرر و باوجود ارائه فرصت بنابر درخواست خانواده متوفی، هنوز اقدامی صورت نگرفته و سازمان آرامستان شهرداری کرمانشاه نیز درحال طی مراحل قانونی برای برداشتن این تصویر از روی سنگ قبر است.

در پایان ضمن تاکید مجدد براینکه تصویر این مرحومه پوشانده شده است، اعلام می‌داریم که شهرداری کرمانشاه تابع قوانین بوده و طبق قانون، درج تصویر بانوان برروی سنگ قبر‌ها ممنوع می‌باشد و لازم است خانواده‌های متوفی نسبت به این موضوع توجه جدی داشته باشند .

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!