اخبار کرمانشاه

تابستان بدون خاموشی در استان کرمانشاه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه با همکاری بخش‌های مختلف تابستان امسال را بدون خاموشی سپری خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری ماندگار نیوز از کرمانشاه، با توجه به نزدیک شدن به فصل بار تابستان امسال و لزوم برنامه‌ریزی در حوزه مدیریت مصرف برق در بخش‌های مختلف از جمله عمومی، کشاورزی و به‌کارگیری مولدهای خود تأمین ادارات، امروز طی نشستی با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، نماینده دادستان، نمایندگان شرکت آب و فاضلاب استان، شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه، جهاد کشاورزی استان و تعزیرات حکومتی در سالن همایش شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه برگزار شد.

محمد مرادی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در این نشست اظهار داشت: مصرف سرانه برق سال 1401 نسبت به سال 1400، هشت درصد افزایش رشد داشته است و سرانه مصرف بخش عمومی و اداری استان کرمانشاه از میانگین کشور بالاتر است، به طوری که ادارات 33 درصد بیشتر از میانگین کشور مصرف برق دارند.

وی با اشاره به لزوم مدیریت مصرف برق در تابستان 1402 عنوان کرد: در سال گذشته با همکاری بخش‌های خانگی، صنعتی، کشاورزی، و بعضی از ادارات 58 مگاوات کاهش بار در حوزه مدیریت مصرف برق داشتیم که این رقم برای سال 1402، 122مگاوات پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه پاداش همکاری در سال گذشته را بیش از 6 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: حدود 3.5 میلیارد تومان نیز بار مالی رایگان کردن مشترکین کم مصرف برق بوده است.

وی درباره سهمیه مدیریت بار ابلاغی از سوی شرکت توانیر گفت: مدیریت بار تحقق یافته بخش اداری در سال گذشته  4.6 مگاوات بوده است که این عدد در سال 1402 باید به 24 مگاوات برسد.

مرادی با درخواست همکاری از ادارات بر لزوم راه اندازی و به کارگیری مولدهای خود تأمین ادارات عنوان کرد: با توجه به برنامه هوشمندسازی کنتورهای برق، امیدواریم همه ادارات در سطح استان بستری فراهم کنند که دارای کنتور هوشمند شوند.

افشین یگانه مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به مصوبات هیئت وزیران اظهار داشت: ادارات باید با شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در زمان اعلام پیک بار همکاری لازم را داشته باشند و اداراتی که از ساعت 13 به بعد مصرف خود را کاهش ندهند، با اخطار قطع می‌شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه دستگاه‌های دیزل ژنراتور می‌توانند کمک کننده باشند عنوان کرد: لازم است این دستگاه‌ها در همه ادارات راه‌اندازی شوند زیرا در مواقع بحرانی نیز می‌توانند موثر واقع شوند.

وی استفاده ادارات از پنل‌های خورشیدی را نیز مطرح کرد و گفت: با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر، ادارات می‌توانند در این زمینه نیز سرمایه‌گذاری کنند.

همچنین نماینده دادستان استان کرمانشاه با توجه به اهمیت برق در زندگی روزمره عامه مردم بر لزوم مدیریت مصرف برق در تمامی بخش‌ها تاکید کرد و گفت: دادستانی کرمانشاه همکاری با شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه را در استای عبور از پیک بار فصل تابستان اعلام می‌کند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!