اخبار کرمانشاهاستانها

مشاهیر و مفاخر کرمانشاهی به دانش‌آموزان شناسانده شوند

محمد طیب صحرایی در آیین تجلیل از معلمان نمونه کشوری و استانی آموزش و پرورش استان کرمانشاه

به گزارش پایگاه خبری ماندگار نیوز، محمد طیب صحرایی شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از معلمان نمونه کشوری و استانی آموزش و پرورش استان کرمانشاه در کنار مسائل و مشکلات عدیده‌ای که دارد دریایی از ظرفیت و فرصت است که به شکل‌های مختلف در استان قابل ملاحظه هستند که از جمله آن می‌توان به اقلیم چهار فصل، ظرفیت‌های طبیعی، وجود ۳۷۰ کیلیومتر مرز با کشورهای همسایه اشاره کرد.

استاندار کرمانشاه افزود: یکی دیگر از ظرفیت‌های هنگفتی که در استان وجود دارد ۳۷۰ هزار دانش آموز، ۲۶ هزار معلم فعال و نیز ۳۰ هزار معلم پیشکسوت تعلیم و تربیت در استان است.

وی با بیان اینکه باید بدانیم در بلند مدت هیچ چیزی به اندازه تعلیم و تربیت اهمیت ندارد، بیان داشت: مردم باید از لحاظ اقتصادی به رفاه، معیشت، استقلال و آرامش دست یابند تا بتوانند به حیات طیبه فکر کنند و به لطف الهی و با همراهی مسئولان، نخبگان و مردم به آینده مطلوب‌تر استان امیدوار هستیم.

تخصیص زمین برای مسکن ملی از مرز ۱۰۰ درصد گذشته است

مدیر ارشد استان با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی چند ماه اخیر ادامه داد: در زمینه نهضت ملی مسکن تخصیص زمین به این پروژه زیر ۱۰ درصد بود که در حال حاضر و با کار جهادی صورت گرفته، ۲۲ جلسه متمرکز با این موضوع در استان برگزار شد و نیز با ۹۹۰ مالک زمین مذاکراتی صورت گرفت و در حال حاضر در استان کرمانشاه تخصیص زمین ازمرز ۱۰۰ درصد عبور پیدا کرده و زمین مازاد هم برای ساخت مسکن داریم.

صحرایی همچنین خاطر نشان کرد: معتادین متجاهر تصویر خسته کننده و زجر آوری در سطح شهر بودند که روح مردم را خسته کرده و با کار جهادی صورت گرفته یک هزار و ۶۰۰ نفر از سطح شهر جمع آوری شده است.

وی گفت: با حضور وزیر آموزش و پرورش توافقاتی برای ساخت زمین فرهنگیان آغاز شد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به توافقات صورت گرفته با وزیر آموزش و پرورش در زمینه ساخت اردوگاه بین المللی دانش آموزان در استان کرمانشاه ادامه داد: این اردوگاه می‌تواند اردوگاهی مانند شهید بهشتی اصفهان و یا شهید باهنر تهران باشد و غرب کشور در حال حاضر دارای چنین ظرفیتی نیست.

وی ادامه داد: چند صد هزار دانش آموز در استان‌های چندگانه در همسایگی استان کرمانشاه هستند که دارا بودن یک اردوگاه ترکیبی به طور قطع می‌تواند اثرگذاری و ارتقای فرهنگی را به دنبال داشته باشد.

استاندار کرمانشاه همچنین در ادامه به نقش آفرینی معلمان اشاره داشت و ابراز کرد: فرهنگیان نقشی بی‌بدیل در رشد و توسعه استان دارند و در این حرکت تاریخی و تمدن ساز کرمانشاه نیازمند کار جهادی و شبانه روزی است.

لزوم الگوسازی برای دانش آموزان / برگزاری جام فرنگیس در آستانه روز کرمانشاه

وی ادامه داد: کرمانشاه به اشتغال نیاز دارد و بیش از آن نیازمند فرهنگ کار و اشتغال است و درخواست من از معلمان این است که باید افق‌های بلند را به دانش آموزان آموزش دهند و یاد بدهند که افق‌های بلند اهداف بلند می‌خواهد.

صحرایی با تاکید بر لزوم الگوسازی برای دانش آموزان کرمانشاهی نیز گفت: یکی از خیابان‌های شهر به زودی به نام پرفسور شمسی‌پور نامگداری خواهد شد و دانش آموزان ما باید بدانند چه بزرگان و مشاهیری در استان مانند پرفسور خدایی، آیت الله نجومی، شهید جعفری و… بوده و هستند.

استاندارکرمانشاه بیان داشت: باید در ذهن دانش آموزان ما حداقل ۵ شخصیت فاخر استان شکل بگیرد و با الگو زندگی کنند چرا که خداوند متعال علاوه بر قرآن کریم برای ما الگو که همان پیامبر اکرم (ص) است نیز فرستاده و همه ما به ویژه معلمان باید تلاش کنند تا دانش آموزان جهانی فکر کنند و خودشان را در سطح‌های بالا ببینند.

این مسئول بیان داشت: همچنین در آستانه روز کرمانشاه مسابقاتی به عنوان جام فرنگیس برگزار می‌شود و باید نسل جوان ما با این شخصیت‌ها آشنا شوند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!