فرهنگیان و مدارس

همایش تجلیل از معلمین موثر درس تربیت بدنی

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: مدارس استان 980 معلم تربیت بدنی دارند که همگی آنها متخصص حوزه ورزشی بوده و اکثرا مدرک کارشناسی ارشد و دکتری دارند.

سلمان محمدی، امروز(نهم خرداد) در همایش تجلیل از معلمین موثر درس تربیت بدنی با بیان اینکه برای اجرای مطلوب درس تربیت بدنی چهار فاکتور فضا، تجهیزات، نیروی انسانی و برنامه اهمیت دارد، گفت: در بحث فضای ورزشی مدارس کارهای بزرگی انجام شده، به نحوی که سرانه فضای ورزشی روباز و سرپوشیده آموزش و پرورش در استان کرمانشاه از 36 صدم متر مربع در سال گذشته به 43 صدم متر مربع رسیده است.
محمدی با بیان اینکه از سال گذشته احداث 53 سالن ورزشی، چمن مصنوعی و کلاس درس تربیت بدنی در سطح تمامی مناطق آموزش و پررش استان استارت خورده، گفت: تا هفته آینده همه این پروژه ها افتتاح خواهد شد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تاکید کرد: هم اکنون سرانه فضای ورزشی مدارس استان از سرانه ورزشی اماکن مجموعه ورزش و جوانان استان بیشتر است.
وی سپس اشاره ای هم به اعتبارات حوزه تربیت بدنی آموزش و پرورش در استان داشت و با بیان اینکه سال گذشته 22 میلیارد تومان اعتبار برای بخش تربیت بدنی اموزش و پرورش استان در نظر گرفته شده بود، گفت: امسال هم همین میزان اعتبار برای استان در نظر گرفته شده و این در حالیست که سایر استان‌ها 60 درصد اعتبارات سال گذشته خود را برای امسال دریافت کرده اند.
محمدی اضافه کرد: توسعه تجهیزات و فضای ورزشی مدارس استان را در سال جاری هم ادامه خواهیم داد.
وی در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش استان کرمانشاه حدود 1100 نفری نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی دارد، گفت: 980 معلم تربیت بدنی در مدارس داریم که همگی آنها متخصص حوزه ورزشی بوده و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری دارند.
محمدی یادآور شد: همچنین حدود 120 همکار فرهنگی نیز سرپرست سالن های ورزشی آموزش و پرورش در استان هستند.
وی با بیان اینکه هیچ چیز به اندازه سلامت جسمی و روانی دانش آموزان اهمیت ندارد، گفت: سه درس ورزش، هنر و انشا مغفول مانده‌اند و به آنها توجهی نشده که برای پرورش انسان های موفق باید به این سه درس توجه جدی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!