اجتماعی

همایش “زکات” در کرمانشاه برگزار شد

بیست و نهمین همایش علمی، ترویجی و تکریمی زکات، با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی و نیز نمایندگانی از مودیان، عاملین و مبلغین زکات استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ماندگار نیوز، پیمان ترکمانه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه، امروز(21 اردیبهشت) در این همایش با تاکید بر لزوم ترویج و گسترش فریضه واجب زکات، گفت: زکات در کنار اینکه فریضه واجب الهی است، موجب گره گشایی از کار نیازمندان جامعه می‌شود و نیاز است که بصورت جدی تر در خصوص ترویج این فریضه اقدام شود.

وی با اشاره به سیر صعودی پرداخت زکات در استان طی سالهای گذشته، گفت: سال گذشته نیز ۲۱۶۶ نفر در سطح استان بیش از ۳۳ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

ترکمانه گفت: ۷۵ درصد این زکات در جهت رفع مشکلات محرومان هزینه و مابقی صرف ساخت پروژه های عام المنفعه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با اشاره به بارش های خوب سال زراعی جاری گفت: با توجه به این مسئله به نظر می‌رسد امسال رونق کشاورزی را شاهد بوده و بتوانیم قدم های موثری در بحث ترویج و جمع آوری زکات برداریم.

ترکمانه گفت: طبق آمار جهاد کشاورزی استان امسال برداشت ۶۵۰ هزار تن گندم آبی و دیم و ۱۳۰ هزار تن جو آبی و دیم در سطح استان خواهیم داشت و اگر پنج درصد این میزان تولید بتوانیم وصول زکات داشته باشیم، مبلغی حدود ۵۵ میلیارد تومان خواهد شد که رقم خوبی برای گره گشایی از کار محرومان استان است.

وی تاکید کرد: هدفگذاری امسال جمع آوری این میزان زکات و حتی بیش از این مبلغ در سطح استان است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه َتاکید کرد: ترویج بیش از پیش زکات نیازمند دو شرط است، ابتدا تکریم مودیان زکات و شرط مهمتر نشان دادن آثار و برکات پرداخت زکات در جامعه است.

وی افزود: اگر مردم آثار خوب پرداخت زکات را در گره گشایی از محرومان ببینند، قطعا تعداد کثیری تشویق به پرداخت زکات شده و نسبت به چرایی انجام این فریضه واجب الهی بصیرت پیدا خواهند کرد.

ترکمانه گفت: در بحث اکرام ایتام مردم مستقیما با ایتام ارتباط برقرار کرده و آثار کمک‌ها و حمایت های خود را مشاهده می‌کنند و امروز تعداد بسیاری حامی ایتام شده اند و چنین اقداماتی باید در بحث زکات هم صورت گیرد.

این مسئول در پایان یادآور شد: شش مقاله به دبیرخانه این همایش در استان ارسال شده است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!