اخبار کرمانشاهاستانها

آغاز طرح ساماندهی محله آقاجان کرمانشاه

طرح ساماندهی محله آقاجان کرمانشاه با محوریت شهرداری و با دستور قضایی آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری ماندگار نیوز از کرمانشاه، محله آقاجان کرمانشاه یکی از محلات قدیمی و بسیار محروم کلانشهر کرمانشاه محسوب می‌شود که به دلیل نبود زیرساخت‌های کافی و لازم به منطقه‌ای محروم و البته مأمنی برای معتادان متجاهر و زباله‌گردها تبدیل شده است.

هر چند در سال‌های اخیر نام این محله و سایر مناطق حاشیه‌ای کرمانشاه را بیش از پیش از زبان مسئولان شنیده‌ایم، اما تاکنون اقدام اساسی برای آن‌ها انجام نشده و این محلات همچنان کانون انواع آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شوند.

در سفر هیئت دولت در تیرماه سال گذشته ساماندهی مناطق حاشیه‌ای از جمله آقاجان مورد تأکید وزیر کشور قرار گرفت و مدتی بعد از آن مسئولان از آغاز طرح خبر دادند، اما تاکنون نتیجه مثبتی حاصل نشده است.

اما حالا شهرداری منطقه هشت کرمانشاه طرح ساماندهی محله آقاجان را با هدف کاستن از آسیب‌های اجتماعی آغاز کرده و با دستور قضایی و محوریت شهرداری منطقه هشت تخریب 90 خانه متروکه و رها شده قرار است در کمتر از 72 ساعت در دستور کار قرار بگیرد.

نادر نوروزی، شهردار کرمانشاه در این رابطه، اظهار داشت: برای اماکنی که رها شده و به مکانی برای تجمع معتادان متجاهر تبدیل شده احکامی دریافت شده که تخریب می‌شوند و تلاش می‌شود یک بوستان محلی یا مراکز فرهنگی در این محله ایجاد شود.

وی با بیان اینکه خانه‌های متروکه شناسایی و احکام تخریب آن‌ها اخذ شده، عنوان کرد: برق، آب و سایر انشعابات این خانه‌های متروکه قطع شده و با تقاضای مردم این منطقه و دستور قضایی این مکان‌ها تخریب می‌شود.

شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه با این اقدام از تجمع معتادان متجاهر و حیوانات در این منازل جلوگیری می‌شود، گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز طرحی برای جمع‌آوری معتادان متجاهر دارد که در حال اجرا است.

معنوی، شهردار منطقه هشت نیز اظهار داشت: مقرر شد کارهای زیربنایی از نظر عمرانی و فرهنگی در این محله انجام شود و تلاش شده در این مدت برنامه‌های فرهنگی در حد توان اجرا شود.

وی با بیان اینکه در این طرح خانه‌های مخروبه و پاتوق شده برای معتادان و زباله‌گردها و افراد بی‌خانمان تخریب می‌شود، عنوان کرد: برنامه‌ریزی شده در مرحله بعد از این فضاها به عنوان فضای سبز یا موارد دیگر استفاده کرد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: محتوا محافظت شده است!!